Haber

İlkokul öğrencileri, Marmaris’teki yanan alanlara 4 bin 250 adet tohum topunu saçtı.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde ilkokul 2. sınıf öğrencileri, orman yangınlarından zarar gören alanları yeniden canlandırmak için 4 bin 250 adet tohum topunu doğayla buluşturdu.

“Mavi Yeşil Okullar Projesi” kapsamında Şehit Ahmet Benler İlkokulu 2. sınıftan 264 öğrenci, öğretmenleri ve istekli velileriyle birlikte bin adet keçiboynuzu, meşe palamudu, karaçam ve meyve ağacı, 200 adet kestane ve 50 adet kızılçam tohumu serpti. doğada toplar.

Öğrenciler ellerinde “Ormanlar zenginliğimizdir”, “Ağaç dikersen orman yarınlara umut olur”, “Orman vatanın süsüdür”, “Ağacı değil sevgi korur” dediler. bekçi”, “Nefesimi kesme”, “Her tohum bir fidanın habercisidir”, “Ormansız yurt”, “Ağaçsız hayat sevgisiz hayattır”, “Ağaçsız hayat sevgisiz hayattır” yazılı pankartlar ve pankartlar taşıdı. Ağaçlar dünyamızın nefesidir”.

Öğrencilere ağaç ve orman sevgisini aşılamak ve yanan ormanlık alanların yeşillenmesine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen etkinliğe Marmaris Milli Eğitim Müdürü Sibel Kısa ve okul müdürü Oktay Yıldırım eşlik etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kısa, yaptığı açıklamada, amaçlarının geleceği emanet edecekleri öğrencilere, yanan alanların yeşillenmesine katkılarını göstermek ve doğal bir bilinç aşılamak olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu