Haber

Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Sanayicilerle Buluştu

OSTİM yönetim binasında düzenlenen toplantıya Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da katılarak sanayicilerin talep ve taleplerini dinledi.

Yaşar, OSTİM Başkanı Orhan Aydın, ATİSAN Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Özelge ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Sanayicilerle sohbet eden Yaşar’a, üyeler Yenimahalle’deki çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

“Çalışkanlığı ve dürüstlüğüyle örnek bir belediye başkanı”

Yaşar’ın çalışkanlığı ve dürüstlüğüyle örnek bir belediye başkanı olduğunu belirten sanayiciler, “Her zaman yanımızda olduğunuz ve Yenimahalle’yi bugünkü konumundan ileriye taşıdığınız için teşekkür ederiz.”

Esnaf kökenli bir belediye başkanı olarak esnafın sorunlarını çok iyi bildiğini belirten Yaşar, “Bugün aldığınız malı yarın aynı fiyata alamazsınız. Gelirler artmıyor, giderler hep artıyor. Belediye olarak biz de yatırımlar yaptık, şeffaf belediyecilik anlayışıyla ihaleler yaptık, çok şükür o ihaleleri de erken yaptık, bugün “Verilen paranın 3 katını yapamazsınız. Bugün söz verdiğim her şeyi yerine getirmenin gururunu yaşıyorum” dedi.

Yenimahalle’ye uyguladığı ve uygulamaya devam edeceği yaptırımlardan bahseden Yaşar, “Benim yetki alanım dışında olmasına rağmen 41 sağlık merkezi yaptık. Devlet okullarının boyasını, tadilatını, eksikliklerini giderdik. Çocuklarımızı hazırladık. Etüt merkezlerimizle okullar ve sınavlar ücretsiz. Onun dışında altyapı sorunumuz yok. “Asfalt veya asfaltsız sokaklarımız yok. Ben göreve gelmeden önce TÜİK rakamlarına göre 200’e bile ulaşamayan Yenimahalle bugün 5. sırada yer alıyor. Bunu ben söylemiyorum, veriler söylüyor. Bu başarının arkasında esnaf kökenli olmam yatıyor” dedi. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu