Haber

ABD’den Venezuela’ya son dakika kararı! Maduro’ya ağır darbe! Süre verildi…

Son dakika Venezuela haberleri:ABD, Venezuela’nın petrol, doğalgaz ve altın sektörlerine yönelik daha önce kaldırdığı yaptırımları yeniden uygulamaya başlayacağını duyurdu.

VENEZUELA’NIN PETROL VE DOĞALGAZ SEKTÖRLERİNE YAPTIRIMLAR

Açıklamada, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro ve Üniter Platform temsilcilerinin geçen yıl Ekim ayında Barbados’ta imzaladığı Barbados Anlaşması’nda muhalefet adaylarının engellenmesinin alışılmadık bir durum olduğu ve bu anlaşmaya tüm adayların katılmasına izin verilmesi konusunda bir ilerleme sağlanamaması durumunda bu durumun söz konusu olduğu belirtildi. yılki seçimlerin ardından ABD’nin 18 Nisan 2024’ten itibaren yasaklanacağı belirtildi. Venezuela’nın, Venezuela’nın petrol ve doğal gaz sektörlerine yeniden yaptırım uygulayacağı bildirildi.

ABD’YE 14 GÜNLÜK SÜRE İZİN VERİLDİ

Açıklamada, ABD’nin Venezüella devletinin altın madenciliği şirketi Minerven ile ilgili işlemlere izin veren lisansının iptal edildiği belirtilirken, söz konusu şirketle iş yapan Amerikalıların tüm süreçlerini sonuçlandırmak için 14 gün sürelerinin olduğu belirtildi. .
Açıklamada, “ABD, taraflar arasındaki diyaloğu ve Venezüella halkının demokratik bir gelecek özlemini destekleme konusunda güçlü kararlılığını sürdürüyor. Uluslararası toplumdaki ve Venezuela’daki siyasi yelpazedeki tüm barışçıl demokratik aktörlerle çalışmaya ve Barbados Anlaşması ilkelerine dönüşü teşvik etmek için elindeki mekanizmaları kullanmaya devam edecek. “Barbados Anlaşması, Venezuela’nın uzun süredir devam eden siyasi, ekonomik ve insani krizini çözmek ve Venezuela’da rekabetçi ve kapsayıcı seçimler gerçekleştirmek için en uygun mekanizma olmaya devam ediyor.”Söylendi.

MADURO, EN Hırslı Rakibinin Seçimlere Katılmasını Engelledi

Geçen Cuma, Venezüella Yüksek Mahkemesi, Maduro’nun bu yılki seçimlerde en tartışmalı rakibi olan Maria Corina Machado’nun 15 yıl boyunca kamu görevinde bulunmasını yasaklayarak onun başkanlık seçimlerinde aday olmasını engelledi.

2015’TEN BU YANA 900’DEN FAZLA YAPTIRIM UYGULANDI

ABD, Avrupa Birliği (AB), Panama ve Kanada tarafından 2015 yılından bu yana Venezuela’ya uygulanan 900’e yakın yaptırım bulunuyor. ABD, 2019 yılında Venezuela ile tüm diplomatik bağlarını koparmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu