Ekonomi

Traktör üretim ve pazarlama sektöründe faaliyet gösteren teşebbüslere soruşturma

Rekabet Kurulu, traktör üretim ve pazarlama bölümünde faaliyet gösteren 10 şirket hakkında usule aykırı hareket ettikleri gerekçesiyle soruşturma açılmasına karar verdi.

Traktör üretimi ve pazarlaması alanında faaliyet gösteren teşebbüslerin 4054 Sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal ettikleri iddiasıyla ilgili yapılan ön soruşturmaya Rekabet Kurulu tarafından karar verildi.

Rekabet Kurulu, ön araştırmasında elde edilen bilgi, belge ve tespitleri değerlendirerek, tespitleri ciddi ve yeterli bulmuş ve 4054 Sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine karar vermiştir. AGCO Tarım Makineleri Tic . Ltd. Şti., Argo Traktörler Türkiye Traktör San. ve Tic. Ltd. Şti., Başak Satış Pazarlama ve Yatırım A.Ş., Erkunt Traktör Sanayi A.Ş., Hattat Traktör Sanayi ve Ticaret A.Ş., IPSO Tarım A.Ş., Kubota Turkey Makine Ticaret Ltd. Şti., Same Deutz Fahr Traktör Sanayi ve Ticaret A.Ş., Tümosan Motor ve Traktör Sanayi A.Ş., Türk Traktör ve Ziraat Makinaları A.Ş. soruşturma açılmasına karar verdi. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu