Teknoloji

Instagram Reals Reklamları Nasıl Oluşturulur?

Son zamanların en bilinen sosyal medya uygulamalarından biri de Instagram’dır. 2010 yılından itibaren hayatımıza giren Instagram’ın kullanıcı sayısı her geçen gün artmaktadır. İnsanlar Instagram’da daha fazla görünür olmak ve daha fazla kişinin karşısına çıkmak için adeta birbirleriyle yarışıyor. Her geçen gün yeni güncellemelerle karşımıza çıkan Instagram’da Reels görselleri oldukça biliniyor. Reels, ses ve görüntüleri ile dikkat çeken kısa süreli videolardır. Makaralar, marka bilinirliğini artırmak ve hesabınızı büyütmek için çok iyi aracılardır. Instagram Reels reklamları yerleştirerek daha fazla kişinin önüne geçebilir ve hesabınızı büyütebilirsiniz. Bu yazımızda Instagram’da Reels reklamlarının nasıl yerleştirileceğini birlikte inceleyeceğiz.

  • · Instagram Reels reklamları Facebook Reklam Yöneticisinden verilmektedir. Öncelikle Facebook Ads Manager’a gittikten sonra üst menüde oluştur yani + ikonu çıkıyor ve bu ikona tıklıyoruz.
  • Ardından üç seçenek göreceksiniz: Farkındalık, trafik ve etkileşim. Reklam verme amacınıza göre seçeneklerden birini seçip bilgileri doldurmanız gerekmektedir.
  • Reklam alanı seçeneğine geldiğimizde otomatik reklam alanlarından veya manuel reklam alanlarından birini seçmemiz gerekiyor. Manuel reklam alanları seçeneğini seçersek Feed, Stories, Discover, Reels veya Store gibi alanları eklemeye özen göstermelisiniz.
  • Reklam yaratıcısı bölümüne geldiğimizde Instagram Reels görselinin URL’sini yapıştırın. Reklam hedeflerinizde bilinirlik seçtiyseniz, “Yönlendirme Adresi Ekle” seçeneğini seçmeniz gerekir.
  • Instagram Reels görselinizin site linkini bulmak için bilgisayarınızda Instagram adresini yazıp Reels bölümüne gelmeniz gerekiyor, ardından reklamını yapmak istediğiniz Reels gönderisinin linkini kopyalayabilirsiniz.

· Son olarak “Call to Action” seçeneğini seçip reklamınızı tamamlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu