Depremzede çocuklar futbol oynayarak moral yükseltti
![](https://atabeyajans.com.tr/wp-content/uploads/2023/02/depremzede-cocuklar-futbol-oynayarak-moral-yukseltti-tf8TNEGK.webp)
KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen iki büyük depremin ardından kent genelindeki kamp ve tesislerde hayatta kalanları ağırlamaya devam ediyor. Depremin olduğu ilk andan itibaren tüm imkanlarını seferber eden Büyükşehir, hem afet bölgesinde hem de bölgeden tahliye edilen depremzedeler için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.
Kocaeli Valiliği İl Uyum Kurulu başkanlığında depremzedeleri Darıca Balyanoz Eğitim Tesisleri ve Diriliş 3 Hüma Hatun Gençlik Kampı’nda ağırlayan büyükşehir grupları, depremzedelerle de depremin yarattığı olumsuz duygulardan uzaklaşmaları için çeşitli etkinlikler düzenliyor. . Futbol oynamak aktivitelerden biridir. Bu kapsamda depremzedeler, uzman öğretmenler eşliğinde halı sahada futbol oynayarak gergin anlarını unutmaya çalışıyor.
ÇOCUKLAR SOSYAL OLUYOR
Oyun oynamanın bu süreçte depremzede çocuklar için çok faydalı bir aktivite olduğunu ifade eden Büyükşehir yetkilileri, “Çocuklarımız etkinliklerle sosyalleşiyor. Zihinsel ve psikolojik olarak rahatlarlar. Çocukların burada sosyalleşmesi ailelerine bir nebze olsun moral ve güç veriyor.”