Haber

Depremden etkilenen 6 ilden Mardin’e getirilenlerin tedavisi sürüyor

“Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş’taki depremden etkilenen 6 ilden getirilen yaralılar Mardin’de tedavi altına alındı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Saffet Yavuz, gazetecilere yaptığı açıklamada, depremzedelere sağlık hizmeti sunmak için ilk andan itibaren bölgede olduklarını söyledi.

Depremden etkilenen diğer illerden kente getirilen depremzedelere de kesintisiz sağlık hizmeti verildiğini kaydeden Yavuz, “Şu anda ilimizde 60 hastamız serviste. 20’ye yakın hastamız yoğun bakımda. 2 hastamızın genel durumu daha ağır, diğerlerinin genel durumu iyi ve orta.” söz konusu.

Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mehmet Kabak, hastaların Gaziantep, Kahramanmaraş, Adıyaman, Malatya, Diyarbakır ve Hatay’dan geldiğini de bildirdi.

“Allah hepinizden razı olsun”

Adıyaman’da enkaz altında kalan İsmail Turhan’ın kardeşi Bilal Turhan, kardeşinin Sincik ilçesinde enkazdan kurtarılarak Kahta Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığını söyledi.

Kardeşinin burada yapılan ilk müdahalenin ardından Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildiğini belirten Turhan, “Doktorlar başarılı bir müdahale ile kardeşimin bacağını kurtardı. Herkese teşekkür ediyoruz. Allah hepsinden razı olsun.” söz konusu.

Malatya Doğanşehir’den getirilen Musa Batıran, deprem anında büyük tedirginlik yaşadıklarını dile getirdi.

Deprem olduğunda ikinci kattan atladığını ve o sırada üzerine duvar düştüğünü belirten Batıran, “Eşimin yardımıyla ayağımı duvarın altından çıkardım. Sonra sürünerek uzaklaştım. o noktadan sonra korkunç bir geceydi.mardin eğitim ve araştırma hastanesine getirildim.bizimle çok ilgilendiler memnun kaldık.inşallah bir an önce iyileşiriz.allah olanların yardımcısı olsun Umarım enkazdan sağlıkla çıkarlar ve ailelerine kavuşurlar.” dedi.

Mehmet Hazar, depremin ardından çocuklarının yardımıyla kısa sürede enkazdan çıktığını, Mardin’de tedavisinin sürdüğünü söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu