Yaşam

Çok Gergin Olacaksınız: İzlerken Sizi Ekrana Kilitleyecek Son Zamanların En Popüler 30 Gerilim Filmi

Film severlerin izlemeyi en sevdiği türlerden biri de gerilim filmleridir. Hatta bazıları için gerilim filmleri bir tutku bile olabiliyor. Tansiyon sevenler için son zamanların en yerinde tansiyon filmlerini sizler için derledik. İyi seyirler!

30. Sonsuz (2021)

İmdb: 5.4/10

Özet: Evan Michaels çok gerçekçi rüyalar gören bir adamdır. Geçmiş iki yaşamına ait anıların hayalini kuran Evan, bir gün Cognomina adında bilinmeyen bir organizasyon keşfeder. Cognomina organizasyonu, yüzyıllardır var olan ve yıllar içinde reenkarne olarak doğmuş kadın ve erkeklerden oluşan çok örtülü bir organizasyondur. Bu örgütün üyeleri, zamanın değişimlerinde casus olarak çalışırlar. Ancak güçlü bir düşman, zamanın kırılgan istikrarını tehdit eder.

Yönetmen: Antoine Fuqua

Oyuncular: Mark Wahlberg, Chiwetel Ejiofor, Sophie Cookson

29. Buz Yolu (2021)

İmdb: 5.6/10

Özet: Bir karayolu nakliye şirketinin sahibi olan Goldenrod, onu tehlikeli bir göreve götürmesi için şoför Mike’ı tutar. Kanada’nın kuzey bölgesinde bir elmas madeni çöktü ve insanlar büyük bir tehdit altındayken yardım bekliyor. Madencilerin yardımına koşmaya çalışan Mike, kendisini büyük bir çabanın içinde bulur.

Yönetmen: Jonathan Hensleigh

Oyuncular: Liam Neeson, Laurence Fishburne, Holt McCallany

28. Klasik Bir Korku Hikayesi (2021)

İmdb: 5.7/10

Özet: Birbirini tanımayan beş kişi, ortak bir karavanda seyahat ederken bir kaza geçirir. Kazanın ardından araçtan inmek zorunda kalan insanlar kısa sürede kendilerini içinden çıkmanın imkansız olduğu ve içinde tuhaf yaratıkların yaşadığı bir ormanın içinde bulur.

Yönetmen: Roberto De Feo, Paolo Strippoli

Oyuncular: Matilda Lutz, Francesco Russo, Peppino Mazzotta

27. Ölüler Ordusu (2021)

İmdb: 5.8/10

Özet: Army of the Dead, Las Vegas’ta bir zombi salgını sırasında yaşananları konu alıyor. Bir adam salgın sırasında bir grup paralı askeri ortaya çıkarır ve büyük oynamaya karar verir. Grup, karantina bölgesine girmeye cesaret ederek şimdiye kadarki en büyük soygunu gerçekleştirmeye çalışır.

Yönetmen: Zack Snyder

Oyuncular: Dave Bautista, Ella Purnell, Omari Hardwick

26. Breslau’nun Vebaları (2018)

İmdb: 5.9/10

Özet: Dedektif Helena Rus, sığır derisine dikilmiş bir ceset bulur. Cinayetler önümüzdeki beş gün boyunca devam ediyor ve her kurban tam olarak saat 18:00’de öldürülüyor. Polonya polisi, Helena Rus ile birlikte seri katili tekrar saldırmadan önce bulup yakalamaya çalışır.

Yönetmen: Patryk Vega

Oyuncular: Małgorzata Kożuchowska, Daria Widawska, Tomasz Oświeciński

25. Akıl Gezgini (2021)

İmdb: 5.9/10

Sinopsis: Mind Wanderer, müşterilerinin hatırlamak istediklerini ortaya çıkaran bir bilim adamının hikayesini anlatıyor.

Yönetmen: Lisa Joy

Oyuncular: Hugh Jackman, Rebecca Ferguson, Thandiwe Newton

24. Zehir: Katliam Olsun (2021)

İmdb: 5.9/10

Özet: Vücudunu paylaştığı Venom’la yaşamaya alışmaya çalışan Eddie Brock, artık eski hayatına geri dönmek istemektedir. Venom bütün gününü kötü adamları yenerek ve muazzam açlığını gidererek geçirmek isterken, Eddie bir gazeteci olarak kariyerine yeniden başlamak için mücadele eder.

Yönetmen: Andy Serkis

Oyuncular: Tom Hardy, Woody Harrelson, Michelle Williams

23. Gece Evi (2020)

İmdb: 6/10

Özet: Gece Evi, yakın zamanda ölen kocası hakkında karanlık sırları açıklamaya başlayan dul bir kadının hikayesini anlatıyor.

Yönetmen: David Bruckner

Oyuncular: Rebecca Hall, Sarah Goldberg, Vondie Curtis-Hall

22. Ölmemi Dileyenler (2021)

İmdb: 6/10

Özet: 14 yaşında bir çocuk bir cinayete tanık olur. Bu olaydan sonra çocuğun kimliği değiştirilerek sıkıntılı durumlar yaşayan çocukları destekleyen bir programa gönderilir. Ancak suikastçılar da çocuğun peşindedir ve ona ulaşana kadar yollarına çıkan herkesi öldürürler.

Yönetmen: Taylor Sheridan

Oyuncular: Angelina Jolie, Finn Little, Jon Bernthal

21. Mortal Kombat (2021)

İmdb: 6.1/10

Özet: Cole para için savaşır ve geçmişinden ve mirasından habersizdir. Bu sırada İmparator Shang Tsung, Cole’u yenmesi için en kalifiye adamı Sub-Zero’yu gönderir. Ailesinin güvenliğinden şüphe duyan Cole, Sonya Blade’i aramaya koyulur. Son zamanlarda Cole kendini Lord Raiden’ın tapınağında bulur. Raidan, Earthrealm’in bir tanrısı ve koruyucusudur. Raiden, Cole’da bulunan işareti taşıyanlara sığınak sağlıyor. Cole burada Liu Kang, Kung Lao ve Kano gibi savaşçıları eğitiyor. Tutkuları, Outworld’de dünyanın en yetenekli savaşçılarına karşı galip gelmektir. Ancak bu şekilde ailesini koruyabilecektir.

Yönetmen: Simon McQuoid

Oyuncular: Lewis Tan, Jessica McNamee, Josh Lawson

20. Boş Adam (2020)

İmdb: 6.1/10

Özet: The Empty Man, kayıp bir kızın izini sürerken doğaüstü varlıklarla bağlantı kurmaya çalışan ezoterik bir organizasyona rastlayan bir polisin hikayesini anlatıyor.

Yönetmen: David Prior

Oyuncular: James Badge Dale, Stephen Root, Joel Courtney

19. Çift Aşık (2017)

İmdb: 6.2/10

Özet: Depresif bir genç Chloé, terapi gördüğü psikiyatrist Paul’e sırılsıklam aşık olur. Aşkları karşılık bulunca ikili birlikte yaşamaya başlar. Ancak Paul’ün geçmişine dair söylemediği şeyler vardır ve bu gerçekler ikili arasında gergin bir kovalamacaya neden olur.

Yönetmen: François Ozon

Oyuncular: Marine Vacth, Jacqueline Bisset, Jérémie Renier

18. Habis (2021)

İmdb: 6.2/10

Özet: Travma geçirmiş bir kız olan Madison, sevgi dolu ve ilgili bir aile tarafından evlat edinilir. Yetişkin bir hanımefendi olduğunda trajik geçmişi peşini bırakmaz ve hayatı bir kabusa dönüşür. Madison, cinayetle ilgili şok edici görüntüler görmeye başladığında kabusunun nedenini anlamaya çalışır. Genç kadın bir süre sonra bu kabusların gerçek cinayetlerle bağlantılı olduğunu keşfeder. Hayatında hiçbir şey bir daha eskisi gibi olmayacaktır.

Yönetmen: James Wan

Oyuncular: Annabelle Wallis, Maddie Hasson, George Young

17. Sert Sayaç (2021)

İmdb: 6.2/10

Konu: Tell, genç bir adamla geçmişlerinden gelen ortak bir düşman için intikam peşindedir. Tell sadece kartlarla oynamak istiyor. Ancak kumarhanedeki saltanatı, Cirk geldiğinde alt üst olur. Hırslı bir genç adam olan Cirk, yardım için William Tell’e döner.

Yönetmen: Paul Schrader

Oyuncular: Oscar Isaac, Tiffany Haddish, Tye Sheridan

16. Sihirbazlık: Bunu Bana Şeytan Yaptırdı (2021)

İmdb: 6.3/10

Özet: Ed ve Lorraine Warren, şimdiye kadar baktıkları evrak işlerindeki en sansasyonel olaylardan biriyle karşı karşıyadır. Şeytani bir varlık tarafından ele geçirildiğini iddia eden bir cinayet zanlısı, kendisine yardım etmeleri için Ed ve Lorraine Warren’dan yardım ister.

Yönetmen: Michael Chaves

Oyuncular: Patrick Wilson, Vera Farmiga, Ruairi O’Connor

15. Küçük Şeyler (2021)

İmdb: 6.3/10

Özet: Little Things, yasalara son derece bağlı bir polis ile suçluları yakalamak için kuralları çiğnemeye meyilli ortağının bir seri katili yakalamak için şiddetli bir çaba içinde olan zıt karakterinin etrafında dönüyor.

Yönetmen: John Lee Hancock

Oyuncular: Denzel Washington, Rami Malek, Jared Leto

14. Gece (2016)

İmdb: 6.4/10

Özet: Farklı geçmişlere sahip, yorgun toplumdan sıkılmış bir grup genç, metro hatlarında ve sokaklarda rastgele bir gezintiye çıkarlar. Bir süre sonra bir planları olduğu ortaya çıkacaktır. Yolculuklarına başladıkları noktada yine bir orta yola gelirler. Gece başlarken Paris ateş yerine geri dönecektir.

Yönetmen: Bertrand Bonello

Oyuncular: Finnegan Oldfield, Vincent Rottiers, Hamza Meziani

13. Godzilla Kong’a Karşı (2021)

İmdb: 6.4/10

Özet: Godzilla saldırılarına başlayıp yoluna çıkan her şeyi yok ettiğinde, hükümet onu durdurmak için başka bir efsaneye başvurur; Kral Kong. İki canavar üstünlük için karşı karşıya geldiğinde insanlık büyük bir tehlike altındadır. Bu sırada bir komplo, iyi ve kötü tüm canlıları yeryüzünden sonsuza dek silmekle tehdit eder.

Yönetmen: Adam Wingard

Oyuncular: Alexander Skarsgård, Millie Bobby Brown, Rebecca Hall

12. Kayıp Bir Kız (2019)

İmdb: 6.4/10

Özet: Ev hemşiresi Ichiko, kendisine tam bir üye gibi davranıldığı Oishi ailesi için çalışmaktadır. Yatalak büyükanne Tōko’ya bakmanın yanı sıra, boş zamanlarında kızları Motoko ve Saki’nin sınavlarına girmelerine de yardım ediyor. Bir gün küçük kız kardeş Saki kaçırılır. Saki nihayet polis tarafından bulunduğunda ve kaçıranın Ichiko’nun yeğeni olduğu ortaya çıktığında, Ichiko’yu yavaş yavaş sosyal izolasyona sürükleyen bir medya çılgınlığı başlar.

Yönetmen: Koji Fukada

Oyuncular: Mariko Tsutsui, Mikako Ichikawa, Miyu Ozawa

11. Av (2020)

İmdb: 6.5/10

Özet: On iki yabancı bir açıklıkta uyanırlar. Kimse nerede olduklarını veya oraya nasıl geldiklerini hatırlamıyor. Daha da önemlisi çok özel bir amaç için seçildiklerinin farkında değiller. Karanlık bir internet komplo teorisinin gölgesinde, küresel seçkin sosyeteden bir grup, spor için insan avı düzenler. İlk defa ‘avcılık’ adını verdikleri bu aktivite için geldiler. Kocaman bir ormanlık alanda kaçmaya çalışan 12 kişiyi tek tek avlamayı hedefliyorlar. Ancak bu seçkin zenginlerin şeytani planı raydan çıkmak üzeredir. Avlananlardan biri olan Crystal, bu tehlikeli oyunu tüm avcılardan daha iyi bilir. Avcıları birer birer ava çeviren genç hanım, avcıları birer birer saf dışı bırakırken, gerçek tüm bu planın ortasında gizemli hanıma doğru adım adım ilerlemeye başlar…

Yönetmen: Craig Zobel

Oyuncular: Betty Gilpin, Hilary Swank, Wayne Duvall

10. Tetikçinin Koruması (2017)

İmdb: 6.9/10

Özet: Dünyanın en başarılı güvenlik görevlisi Michael Bryce’ın yeni bir müvekkili vardır: Uluslararası Adalet Divanı’nda yargılanacak bir kiralık katil! İkili, kişilikleri ve hayata bakış açılarındaki farklılıklarını bir kenara bırakır ve mahkemede zamanında ve güvende olmak için güçlerini birleştirir.

Yönetmen: Patrick Hughes

Oyuncular: Ryan Reynolds, Samuel L. Jackson, Gary Oldman

9. Nefes Alma (2016)

İmdb: 7.1/10

Özet: Tacizci annesinden kurtulmaya ve kız kardeşini ikisi için de sonu yokmuş gibi görünen bir hayattan kurtarmaya kararlı olan Rocky ve arkadaşları Alex ve Money’nin planları oldukça kolaydır. Kör bir adamın evinde kilitli bir odaya girerek, engelinden yararlanarak evini soymak. Ancak işler tam olarak planlandığı gibi gitmez.

Yönetmen: Fede Alvarez

Oyuncular: Stephen Lang, Jane Levy, Dylan Minnette

8. Ölmek İçin Zaman Yok (2021)

İmdb: 7.3/10

Özet: Aktif hizmetten ayrılan Bond, yeni hayatına uyum sağlamaya çalışır. Jamaika’daki sakin hayatının tadını çıkarmaya çalışan Bond’un huzuru, CIA’den eski arkadaşı Felix Leiter’in ondan yardım istemesiyle bozulur. Bond’dan kaçırılan bir bilim adamını kurtarmaya yardım edin. Düşündüğünden daha tehlikeli olan bu işi kabul eden Bond, yeni teknolojilerle silahlanmış şeytani bir adamın peşine düşer.

Yönetmen: Cary Joji Fukunaga

Oyuncular: Daniel Craig, Lea Seydoux, Rami Malek

7. Bakurau (2019)

İmdb: 7.3/10

Özet: Bacurau, Brezilya’da bulunan küçük bir kasabadır. Genç bir bayan olan Teresa, büyükannesinin Bacurau’daki cenazesine katılmak için şehre gider. Kasabanın lideri olan Teresa’nın büyükannesi Carmelita 94 yaşında öldüğünde, kasabada bir yas havası hüküm sürer.

Yönetmen: Kleber Mendonça Filho, Juliano Dornelles

Oyuncular: Sonia Braga, Udo Kier, Barbara Colen

6. Gelecek Vaat Eden Genç Kadın (2020)

İmdb: 7.5/10

Özet: Tıp fakültesini bırakmak zorunda kalan genç bir kadın endişeli ailesiyle birlikte yaşamakta ve bir kafede çalışmaktadır. Dışarıdan hayatı durma noktasına gelmiş gibi görünen Cassie, ikili bir hayat yaşamakta ve bir gece yolunun kesiştiği adamlardan intikamını almaktadır.

Yönetmen: Zümrüt Fennell

Oyuncular: Carey Mulligan, Bo Burnham, Alison Brie

5. Bıçaklar Çıktı (2019)

İmdb: 7.9/10

Özet: Ünlü polisiye roman yazarı Harlan Thrombey, 85. doğum gününde evinde öldü. Meraklı bir araştırmacı dedektif olan Benoit Blanc, bir cinayet soruşturmasında gizli bir şekilde yer almaya başlar. Harlan Thrombey’in ailesine soruşturma için başvurulur, ancak aile tam anlamıyla işe yaramaz.

Yönetmen: Ryan Johnson

Oyuncular: Daniel Craig, Chris Evans, Ana de Armas

4. 1917 (2019)

İmdb: 8.3/10

Özet: Birinci Dünya Savaşı sırasında İngiliz askerleri olan Kıdemli Onbaşı Schofield ve Kıdemli Onbaşı Blake, imkansız gibi görünen bir göreve atanırlar. Görevleri, zamana karşı bir yarışta düşman bölgesini geçmek ve yüzlerce askerin ölümünü önlemek için bir mesaj iletmektir. Blake’in kardeşi de kurtarılabilecek askerlerin ortasındadır.

Yönetmen: Sam Mendes

Oyuncular: George MacKay, Dean-Charles Chapman, Mark Strong

3. Şakacı (2019)

İmdb: 8.4/10

Özet: Toplum tarafından dışlanan Arthur, hayatta yapayalnızdır. Her zaman bir bağlantı arayışı içinde olan Arthur, hayatını iki maske takarak geçirir. Gündüzleri geçimini sağlamak için palyaço maskesi takan Arthur, geceleri ise asla silemeyeceği bir maske takıyor.

Yönetmen: Todd Phillips

Oyuncular: Joaquin Phoenix, Robert De Niro, Zazie Beetz

2. Parazit (2019)

İmdb: 8.6/10

Özet: Park Ailesi ile tanışın: kalıtsal zenginliğin klasik bir tablosu. Öte yandan Kim Ailesi sokak zekası açısından güçlü ama başka bir serveti yok. Şans eseri ya da kader, bu iki konut bir şekilde sona erer ve Kim ailesi hemen altın bir fırsatın varlığını hisseder.

Yönetmen: Bong Joon Ho

Oyuncular: Song Kang-Ho, Woo-sik Choi, Park So-Dam

1. Çiçek Ayının Katilleri (2023)

IMDb: Henüz yayınlanmadığı için IMDb puanı bilinmiyor.

Özet: 1920’lerde, Oklahoma’daki bir Kızılderili birliği olan Osage’nin üyeleri, topraklarının altında petrol olduğunu keşfederler. Şimdi var olan üyeler, şoförlü arabalara binmeye, konaklar inşa etmeye ve çocuklarını Avrupa’da okumaları için göndermeye başlar. Ancak bu zenginlik birçok cinayeti de beraberinde getirir.

Yönetmen: Martin Scorsese

Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Robert De Niro, Jesse Plemons

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
jojobetjojobetgrandpashabet
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
istanbul escort