Haber

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, BM Komiseri Turk ile görüştü

Venezuela Devlet Lideri Nicolas Maduro, Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Yüksek Komiseri Volker Türk ile bir araya geldi.

Venezuela’ya resmi ziyarette bulunan Türk, Maduro tarafından başkent Karakas’taki Miraflores Sarayı’nda kabul edildi.

Maduro, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Türk ile verimli bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirterek, “Amacımız, Venezuela halkının ekonomik ve mali zulmüne karşı Venezuela halkının sağlığını, eğitimini, barınmasını ve istihdamını güvence altına almaktır. ABD hükümeti ve suç ortakları.” sözünü tuttu.

Türk, Venezuela ziyareti kapsamında Devlet Başkan Yardımcısı Delcy Rodriguez, Dışişleri Bakanı Yvan Gil ve Ulusal Meclis Başkan Yardımcısı Jorge Rodriguez ile de bir araya geldi.

Venezuela Dışişleri Bakanlığı’ndan Türk’ün ziyaretine ilişkin yapılan açıklamada, “Görüşme, Venezuela ile BM Ofisi arasında mevcut yapıcı diyalog, işbirliği ve teknik yardım mekanizmalarının yürütülmesi amacıyla yapılmıştır.” söylendi.

BM Yüksek Komiseri Türk de Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Venezuela’daki çeşitli insan hakları meselelerini hükümetle olduğu kadar muhalefetle de konuşmak benim için çok değerli.” değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu