Ekonomi

Kripto piyasası hafta sonu yönünü aşağı çevirdi: Beklentiler neler?

Investing.com – Kripto para piyasaları FOMS toplantısının etkilerini aşmaya çalışırken, kısmi kazançların ardından son 24 saatte bir satış trendi gözlemlendi.

Toplam piyasa değerinin %1 düşüşle 1,18 trilyon dolara düşmesine neden olan son fiyat oynaklığının ardından. bitcoinGerçek, yeniden 29.000 doların sonlarına doğru hareket etmeye başladı.

Ethereum Piyasada benzer bir ivme yaşanırken, en büyük altcoin günün ilk saatlerinde 1.850 doları test etti. İlk 20 kripto para biriminde satış eğilimi hakimken DOGE, %4’e yakın düşüşle en çok kaybeden kripto para konumunda. TRX, ADAVe XLMÖte yandan, kripto para birimleri yatay kaldı ve şimdiye kadar satışları karşıladı.

Piyasa yorumcuları ise kripto para piyasalarındaki son durumu yorumlarken hafta sonu volatilitenin artabileceği uyarısında bulunuyor. Blockchain analiz firması Santiment’e göre dünden bu yana kripto para borsalarında Bitcoin arzında artış var. Bu durum uzmanlar tarafından satış baskısını artıran bir unsur olarak yorumlanıyor.

Twitter’da tanınan analist Michael van de Poppe, Bitcoin’de bir hafta sonu klasiğinin yaşanabileceği beklentisi konusunda iyimserliğini koruyor. Poppe, son paylaşımlarında Bitcoin fiyatının bir kez daha 29.000 doların altına düşebileceğini ve ardından 31.000 dolara doğru ilerleyebileceğini ve bunun da bu noktadan itibaren tutunacağını tahmin ediyor.

Başka bir alternatif yaklaşım sunan Poppe, aşağı yönlü ivmenin 27.000 doların sonuna kadar devam etmesi durumunda altcoin ticareti için bir alan açılabileceğini düşünüyor. Ancak piyasaya Bitcoin hakimken, en büyük kripto paradaki düşüşün derinleşmesi ilk etapta altcoin piyasasında sert düşüşleri tetikleyebilir.

Buna göre kripto paralarda hafta sonuna girerken, olası bir volatilite artışında ana dayanaktaki fiyat hareketliliği değerli hale gelecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu