Haber

Başkan Böcek’ten Elmalı’ya güreş sözü

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 671’inci Elmalı Yağlı Güreşleri’nin son gününde güreş tutkunlarını ve Türk birinciliğinde mücadele edecek pehlivanları yalnız bırakmadı. Cet sporuna her zaman destek veren lider Muhittin Böcek, her ne kadar söz söylemese de 4 yıldır projesi hazır olan ancak inşaatı bir türlü yapılamayan güreş sahasını Antalya Büyükşehir olarak Elmalı’ya kazandıracaklarının müjdesini verdi. Belediye.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Elmalı Belediyesi tarafından bu yıl 671. kez düzenlenen Tarihi Elmalı Yağlı Güreşleri’nin son gününde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Türk’ün ilk özel meydanında güreş yapan pehlivanları yalnız bırakmadı. Güreşçilere başarılar dileyen Önder Böcek, Antalya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü güreşçilerinin mücadele ettiği güreş müsabakalarını izledi.

 

350 GÜREŞÇİMİZ VAR

Başkan Muhittin Böcek, Ata sporuna her zaman destek verdiklerini belirterek, Elmalı Yağlı Güreşlerinin son derece değerli olduğunu sözlerine ekledi. Din ile devlet işlerini ayırdığı gibi spor ile siyaseti de her zaman ayırdığını belirten Lider Böcek, “350 pehlivanımızın bulunduğu Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı olarak her zaman pehlivanlarımızın yanındayım. Elimden geldiğince güreşlerimizi takip ediyorum. Onları yalnız bırakmamaya çalışıyorum. “Bugün Elmalı’da pehlivanlarımızla birlikteyiz” dedi.

 

YENİ ALAN İNŞA EDECEĞİZ

Elmalı’ya yakışır yeni bir güreş sahası oluşturmanın da sözünü veren Önder Böcek, şunları söyledi: “Bu özel sahalara gelip söz verirsek gereğini yaparız. Bundan önce Kumluca Karatepe Stadı’na söz vermiştim ve yerine getiriyoruz. Devlet ve bakanlık da burada söz verdi. Proje 4 yıldır hazır ama hala bitmedi. Elmalı Belediye Başkanımız ‘Halil Öztürk olduğu için yapılmıyor mu?’ diye sordu. O bunu söyleyince Muhittin Böcek’in sözünü söyledik. Cumhuriyetimizin 100. yılında bu stadyumu ilk Türk askeri meydanı olan Elmalı’ya yapacağıma söz verdim. “Umarım bunu yapma şansımız olur.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu