Haber

Başkan Böcek; ‘Finike Cumhuriyet Meydanı 23 Nisan’da açılıyor’

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, çalışmaların devam ettiği 27 milyon liralık yatırım bedeline sahip Finike Cumhuriyet Meydanı ve Mesire Alanı Projesinde incelemelerde bulundu. Lider Böcek, meydanın 23 Nisan’da hizmete açılacağını duyurdu.
 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Finike’ye çağdaş bir Cumhuriyet Meydanı getiriyor. Planlı, düzenli ve kimlikli bir kent hedefiyle çalışmalarını sürdüren Lider Böcek, Finike Belediye Başkan Yardımcısı Volkan Aydıner ile birlikte Finike Cumhuriyet Meydanı ve Mesire Alanı Projesinde devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

23 NİSAN AÇILACAK

Finike’nin Antalya’nın güzide ilçelerinden biri olduğunu belirten Lider Böcek, “Şehirler meydanlarıyla anılır” diyerek başladıkları Finike Cumhuriyet Meydanı projesinde alt yapı çalışmalarının tamamlandığını, üst yapı çalışmalarının ise hızla devam ettiğini söyledi. devam ediyor. Finike Cumhuriyet Meydanı Projesi’nde emeği geçen herkese teşekkür eden Önder Böcek, müjdeyi de verdi. Firmanın meydanı gününden önce tamamlayarak 23 Nisan 2023’te hizmete açmayı planladığını belirten Lider Böcek, Finike Cumhuriyet Meydanı’nın vatandaşların buluşma noktası olacağını kaydetti.

TÜM PROJE

Proje kapsamında Finike Cumhuriyet Meydanı, Atatürk Anıtı ve sahil şeridi ile bütüncül bir kentsel tasarım projesi hazırlandı. 14 bin metrekare sert zemin ve 8 bin metrekare yeşil alandan oluşan projede meydan, seyir terasları, oturma alanları, saçaklar, satış üniteleri, çocuk oyun alanları, mescit, tuvalet, yürüyüş yolu ve çevre düzenlemesi yer alıyor.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-alasehir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu