Haber

Ankara-İstanbul arası 80 dakika

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Uraloğlu, “Biz de çok şey kazandık. 2002 yılında şehirlerin ortasındaki yollarda ortalama hız saatte 40 kilometreydi. Bu yatırımlarla bunu yaklaşık 90 kilometreye çıkardık. En değerli şey zaman” dedi. Karayollarımızı yine 1700 kilometreden 3600 kilometreye çıkardık. Araç sayısı 2002’de 8 buçuk saatti. Şimdi 27 milyon civarındaydı. 500 noktada araç sayısını ölçüyoruz. Araç kilometresi 10 kata kadar arttı.Ölü sayısını 5’te 1’e düşürdük.Yollarda ekolojik köprüler yapılıyor.Karayollarında onlarca köprü faaliyette.

2053’te sıfır emisyon anlayışımız var. Elektrikli gemilere kadar çalışmalarımız var. Elektrikli araç şarj istasyonlarının kurulumunu teşvik ediyoruz, önemli bir menzil elde edildi. TOGG ile birlikte süreci hızlandırdık. 2035 yılında satılan her iki araçtan biri elektrikli olacak.

Ankara-İstanbul arasındaki ihtiyaçları belirliyoruz. Ankara ve İstanbul’un ortasında yeni bir otoyol üzerinde çalışıyoruz. Otoyol 3’ün süresi 3,5 saate düşecek. Bu proje en az 3 yıl sürecek. “Bunun tamamlanması 7-8 yılı alacak.”

candir-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu